Reklamodawcy

To co dla jednych może wydawać się nie potrzebnym wydatkiem , dla innych będzie inwestycją kapitałową w przyszłość z efektem kolosalnych oszczędności a więc zysków , które daje nam natura w zamian za otwarte umysły na ekologię

piątek, 8 kwietnia 2011

Energia wiatru dla oswietlenia domku jednorodzinnego

BMK FORGEN - to turbina wiatrowa o wysokiej sprawności zaprojektowana przez ekspertów od analizy przepływów powietrza. Podstawową zaletą turbiny jest uzyskanie maksimum zrównoważenia.
Niska bezwładność dobrze wyważonego aluminiowego rotora umożliwia osiągnięcie maksymalnych osiągów nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. 

Nazwa pochodzi od firmy , której zestaw Solar Power Set w wersji Economic , wraz z osprzętem, zamontowałem w moim domu jednorodzinnym w Kotlinie Kłodzkiej i dla podkreślenia jakości i profesjonalnej instrukcji montażu jestem zobligowany wspomnieć o tym fakcie.
BMK SOLAR to firma z Górnego Śląska która posiada w ofercie takie cacko jak pionowa turbina wiatrowa.
Dwa typy turbiny BMK 500 i BMK 1000 mogą produkować przy średnim wietrze ok. 28 km/h (7m/s) w ciągu doby odpowiednio od 12 do 30 Watów (w zależności od stanu akumulatorów).
Turbiny zaprojektowane są w taki sposób aby w ekstremalnych warunkach pogodowych następowała samoregulacja ich pracy. Układy elektroniczne turbiny są zabezpieczone przed przekroczeniem maksymalnych parametrów. Turbina nie wymaga żadnych zewnętrznych urządzeń kontrolnych.
Rotor turbiny napędza prądnicę z magnesami stałymi, które są szeroko znane jako najefektywniejsze i w przypadku turbin o pionowej osi obrotu dają przewagę wykorzystując siłę wiatru niezależnie od jego kierunku.

Wszystkie układy elektroniczne są hermetycznie zamknięte w obudowie turbiny co w połączeniu z brakiem pierścieni ślizgowych zapewnia długą i bezobsługową pracę urządzenia. Także ulokowanie przewodu do zasilania akumulatorów zapewnia uniknięcie wciągnięcia przez rotor lub zaplątania.
Ponieważ konstrukcja nie ma typowych łopat nie występują żadne wibracje.
 
Turbina BMK 500 została zaprojektowana jako układ do ładowania akumulatorów małym prądem do 20 A/h w ciągu 24 h. Turbina powinna być stale podłączona do akumulatora.

BMK 500 może pracować w układach akumulatorów wymagających do 150 A/h.

BMK 1000 ma wydajność nawet do 60 A/h w ciągu 24h i została zaprojektowana do współpracy z bateriami akumulatorów do 350 A/h ( np. do jachtów).
Stosowanie turbin BMK 500 i BMK 1000 daje pewność łatwego startu turbiny po okresie „postoju” np. doby czy tygodnia. Dlatego też idealnie nadaje się do stosowania na:
  • jachtach
  • przyczepach kempingowych
  • zasilania tzw. „elektrycznych pasterzy”
  • innych urządzeń wymagających pewnego i wytrzymałego autonomicznego zasilania
Jest dobrze znaną zasadą, że żywotność akumulatora zależna jest od jego prawidłowej eksploatacji i obsługi. Dlatego też przez utrzymywanie właściwego poziomu naładowania przez turbiny BMK 500 i BMK 1000 zabezpieczamy się przed spadkiem efektywnej pojemności akumulatorów. Układ regulacji napięcia został zaprojektowany tak by sam dostosowywał się do 12V lub 24V jak również dba by nie przeładować akumulatorów. A oto zalety turbiny wiatrowej z pionowym rotorem:
  • turbina o niskim progu startowym o pionowej osi obrotu
  • łatwa w montażu na masztach, wysięgnikach i innych powierzchniach
  • brak „łopat” (śmigła) oznacza bezpieczne użytkowanie
  • działanie niezależne od kierunku wiatru
  • bezobsługowa praca dzięki odpowiedniemu ułożyskowaniu rotora
  • odporne na korozję materiały
  • obwody elektryczne całkowicie zabezpieczone.
Ciekawym i bardzo tanim dla złotych rączek sposobem na rozwiązanie problemu ogrzewania i światła w domkach jednorodzinnych ,domkach letniskowych,daczach czy altankach , jest połączenie najprostszej turbiny wiatrowej o osi pionowej z małą pompą hydrosoniczną. Całkowita sprawność takiego zestawu jest zaskakująco wysoka. Do tego bardzo dobrze izolowany duży zbiornik na gorącą wodę i gotowe. Ponieważ wiatry w Polsce wieją znacznie mocniej w zimie niż w lecie, uzyskujemy więcej ciepła wtedy, gdy bardziej go potrzebujemy. Zastosowanie większych turbin o wiekszej mocy wymaga wielu uzgodnień pozwoleń i certyfikatów , budowy przyłączy do sieci energetycznej i zgody na odsprzedaż nadmiaru energii.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz